کتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء هفدهم

[ad_1]

معرفی کتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء هفدهم

مجموعه آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان نوشته‌ی فرزانه زنبقی شامل 30 جلد کتاب است که در هر جلد از آن، یکی از جزءهای قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود. این جلد شامل شرح و ترجمه‌ جزء هفدهم می‌شود.

در کتاب آشنایی با قرآن کریم برای هر عنوان که به یک آیه‌ی خاص اشاره دارد، شرحی فراخور حال نوجوانان آورده شده است. مضمون آن نیز قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است. بنابراین، ابتدا توضیحات مربوط به آیات، متناسب با گروه سنی مخاطبان آمده، سپس ترجمه آیات نوشته شده است.

این کتاب شامل:

جزء هفدهم قرآن مجید

آیات 1 الی 112 سوره‌ی انبیاء

آیات 1 الی 78 سوره‌ی حج

در بخشی از کتاب میخوانیم:

 در زمانِ پیامبری حضرت داوود (ع)، یک شب گلّه‌ای از گوسفندان، واردِ مزرعه‌ی کشاورزی شد و زراعت او را خورد و به آن مزرعه آسیب زد. کشاورز نزد داوود (ع) شکایت کرد. داوود (ع) در مورد داوری این دعوا، با فرزندش سلیمان (ع) مشورت کرد. داوود (ع) معتقد بود که باید گوسفندانِ چوپان را به کشاورز بدهند؛ اما سلیمان (ع) پیشنهاد کرد که گوسفندان چوپان، یک سال در اختیار کشاورز باشد تا از آن‌ها استفاده کند و مزرعه هم در این مدت، در اختیار چوپان قرار گیرد تا آن را به صورتِ اولش درآورد و به صاحبش برگرداند و در مقابل، گوسفندانش را تحویل بگیرد. خداوند یگانه، در مورد این داوری و حضرت داود (ع) که صدایی زیبا و دلنشین داشت، می‌فرماید: و داوود و سلیمان، هنگامی که درباره‌ی آن کشتزار، داوری می‌کردند. آن‌گاه که گوسفندانِ مردم، شبانه در آن چرا کردند و ما شاهدِ داوری آنان بودیم. پس آن را به سلیمان فهماندیم و به هر یک حکمت و دانشی بخشیدیم و کوه‌ها و پرندگان را با داوود به نیایش وادار کردیم، و ما این کار را کردیم.

ادامه

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *