کتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء بیستم

[ad_1]

معرفی کتاب آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان: شرح و ترجمه‌ جزء بیستم

مجموعه آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان نوشته‌ی فرزانه زنبقی شامل 30 جلد کتاب است که در هر جلد از آن، یکی از جزءهای قرآن کریم برای نوجوانان شرح و ترجمه می‌شود. این جلد شامل شرح و ترجمه‌ جزء بیستم می‌شود.

در کتاب آشنایی با قرآن کریم برای هر عنوان که به یک آیه‌ی خاص اشاره دارد، شرحی فراخور حال نوجوانان آورده شده است. مضمون آن نیز قصه‌های مربوط به قرآن و ماجراها و حوادثی است که سبب نزول آیات بر پیامبر اکرم (ص) بوده است. بنابراین، ابتدا توضیحات مربوط به آیات، متناسب با گروه سنی مخاطبان آمده، سپس ترجمه آیات نوشته شده است.

این کتاب شامل:

جزء بیستم قرآن

آیات 56 الی 93 سوره‌ی نمل

آیات 1 الی 88 سوره‌ی قصص

آیات 1 الی 45 سوره‌ی عنکبوت

در بخشی از این کتاب میخوانیم:

مشرکان و کافران به روز قیامت ایمان نداشتند و ناباورانه می‌پرسیدند: «آیا هنگامی که مُردیم و خاک شدیم، دوباره زنده می‌شویم؟» آنان با تمسخر می‌گفتند: «اگر راست می‌گویید، قیامت را زودتر بیاورید. یا اگر پروردگارتان، کافران را مجازات و عذاب می‌کند، پس این عذاب کی می‌رسد.» خداوند یکتا می‌فرماید: و آنان که کافر شدند، گفتند: آیا وقتی که ما و پدرانمان خاک شدیم، آیا دوباره بیرون آورده می‌شویم؟ به یقین، پیش از این، ما و پدرانمان به این وعده داده شده بودیم. این به جز افسانه‌های پیشینیان نیست. بگو: در زمین بگردید، پس ببینید سرانجامِ گناهکاران چگونه بود. و بر آنان غم نخور و از آن‌چه نیرنگ می‌زنند، دلتنگ نباش. و می‌گویند: اگر راست می‌گویید، این وعده چه وقت است؟ بگو: شاید بعضی از آن‌چه را که با شتاب می‌خواهید، به دنبال شما باشد. و به راستی پروردگارت بر مردم دارای بخشش است، ولی بیش‌ترشان شکر نمی‌کنند.

ادامه

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *